Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing - Pozycjonowanie / Prowadzenie kampanii reklamowych dla sklepów dziecięcych


Prowadzenie kampanii reklamowych dla sklepów dziecięcych11 czerwca 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Już od początku ciąży przyszli rodzice zaczynają się oglądać za artykułami dla niemowląt. Przez całą ciążę lista niezbędnych rzeczy tylko się powiększa od smoczków, butelek, ubranek, zabawek, pieluszek, po wózek, fotelik i mebelki. Można tak wyliczać bez końca. Po urodzeniu dziecka okazuje się, że potrzebne są dodatkowe artykuły, a wiadomo że na własnym dziecku się nie oszczędza, dlatego młodzi rodzice to idealna grupa docelowa. Niestety sklepów oferujących artykuły dziecięce jest bardzo dużo. Pomimo, że popyt jest ogromny musimy zadbać, żeby klienci trafili właśnie do naszego sklepu intranetowe i dokonali zakupu. Sprawdźmy zatem, jako zadbać, aby wyróżnić się na tle konkurencji?

Grupa docelowa

Zanim zaczniemy działania marketingowe na szeroką skalę i zainwestujemy dużo pieniędzy, sprawdźmy kim jest nasza grupa docelowa i jakie ma potrzeby. Rodzice bardzo często są skłonni wydać więcej, jeśli mają pewność że produkt jest bezpieczny, ma wszystkie potrzebne atesty i jest wykonany z przyjaznych dla dziecka materiałów. Drugim aspektem na jaki zwracają uwagę klienci jest cena, dlatego warto przeprowadzić analizę konkurencji i sprawdzić, jakie artykuły sprzedają inne firmy, jakiej jakości jest towar, w jakich cenach, czy oferują dodatkowe profity za zakupy np. program partnerski lub zniżka za zapisanie się do newslettera i w jaki sposób reklamują swoje usługi. Znając te informacje łatwiej będzie nam przygotować strategię marketingową.

Przeczytaj również  Co to jest naming?

Pozycjonowanie sklepu

Osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google, to niejako nasz priorytet. Większość osób szukających danego produktu korzysta z wyszukiwarki internetowej. Chcąc skutecznie wypozycjonować sklep internetowy musimy wybrać odpowiednie frazy do pozycjonowania. Warto sprawdzić, które produkty sprzedają się dotychczas najczęściej, a także zweryfikować słowa kluczowe poprzez narzędzia do planowania fraz typu: Planer słów kluczowych, Senuto, Google Trends, Semstorm oraz przejrzeć, jakie są podpowiedzi fraz w wyszukiwarce. Prowadząc sklep internetowy warto skupić się na słowach kluczowych z długiego ogona tzw. long tail. Dzięki temu dotrzemy do osób, które są zainteresowane dokładnie naszymi produktami. Kolejnym krokiem, który musimy wykonać jest skuteczna optymalizacja serwisu, zadbanie o właściwe linkowanie zewnętrzne, a także przygotowanie odpowiednich treści na stronie. Wszystkie opisy produktów i artykuły umieszczanie w serwisie muszą być unikalne i użyteczne dla użytkowników, to bardzo ważne, bo roboty Google zwracają na to uwagę. Warto wspomnieć, że na efekty pozycjonowania będziemy musimy troszeczkę poczekać, ale z pewnością ta forma reklamy się nam opłaci.

Przeczytaj również  W jaki sposób mierzyć Link Juice w SEO?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Social media

Social media to idealne miejsce na budowanie relacji z klientami i zwiększanie świadomości marki. Warto założyć profil firmowy np. na Facebooku i informować o ciekawych produktach w sklepie, nowościach, umieszczać instrukcje, krótkie filmiki, interesujące zdjęcia, przeprowadzać konkursy itd. To wszystko zaprocentuje i poprawi ruch w naszym sklepie. Możemy skorzystać z opcji płatnego promowania postów, dzięki czemu zwiększymy zasięg. Dobrym rozwiązaniem jest również kampania Facebook Ads.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Marketing sklepu dziecięcego: Pozycjonowanie stron i Google Ads"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *