Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie - Google Ads - Marketing / Reklama dla dewelopera [Wskazówki]


Reklama dla dewelopera [Wskazówki]8 lutego 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Reklamując działalność firm deweloperskich w internecie warto skorzystać z różnych wariantów e-marketingu. Najlepszą opcją będzie przygotowanie kampanii Google AdWords oraz pozycjonowanie strony. Wykorzystując możliwości tej formy reklamy informacja o naszej usłudze będzie podążać za potencjalnymi klientami.

Kampanie Google Ads

Przed uruchomieniem reklamy trzeba się zastanowić, jaki możemy przeznaczyć budżet na kampanię Google Ads. Średni koszt kliknięcia na frazy powiązane z branżą deweloperską to minimum 4 zł. W dużych konkurencyjnych miastach typu Warszawa, Wrocław czy Katowice niestety na reklamę trzeba będzie wydać znaczenie więcej. W dużych miastach konkurencja jest spora, a większość firm chce zaistnieć w internecie. Żeby nie tracić pieniędzy warto skorzystać z usług agencji reklamowej, która w odpowiedni sposób zoptymalizuje kampanię, dostosuje grupę docelową, poprawi wynik jakości itd.

Warto wykorzystywać narzędzie Google Planner słów kluczowych do dobrego doboru słów kluczowych. Możemy poznać, jakie są stawki za kliknięcie. Sprawdzić najczęściej wpisywane słowa kluczowe np. mieszkania Wrocław, sprawdzić rzadziej wpisywane słowa ale bardziej precyzyjne np. wynajem mieszkań Wrocław Krzyki. Warto reklamować stronę na takie frazy, bo mimo mniejszej ilości wyszukań trafimy do grupy docelowej i nie będzie dużo odrzuceń z wejść na stronę. Wpisując samą ogólną frazę mieszkania Wrocław, nie wiadomo czy to wynajem czy sprzedaż.

Przeczytaj również  Sprawdzone metody personalizacji w marketingu internetowym

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Przygotowując linki sponsorowane musimy trzymać się pewnych zasad:

  • Nagłówki – mianowicie w każdym z dwóch nagłówków reklamy możemy mieć po 30 znaków. Dobrze jest umieścić w reklamie informacje o danej nieruchomości: lokalizację, zalety i inne ważne kwestie, np. Apartament 4-pokojowy na Starym Mieście. Warto wpisać też słowo kluczowe, które po wpisaniu wyskoczy użytkownikowi w nagłówku naszej reklamy.
  • Opis reklamy – tutaj mamy do dyspozycji 80 znaków, wykorzystując język korzyści trzeba pokazać mocne punkty naszej nieruchomości. Możemy też zastosować przycisk lub link tzw. Call To Action czyli wezwania do działania, którego funkcją jest przekierowanie potencjalnego klienta na konkretną podstronę, na której chcemy żeby się znalazł.
  • Adres URL – musi być związany z najważniejszymi razami, które kierują do danej strony.
Przeczytaj również  Marketing prawniczy

Reklama dla dewelopera [Wskazówki]

  • Remarketing – to ważna opcja, bo nikt nie podejmuje decyzji o zakupie mieszkania od razu. To długi proces decyzyjny, dlatego warto jest wykorzystać możliwości remarketingu i dotrzeć do osób, które były już na naszej stronie, odwiedziły targi mieszkaniowe i zostawiły swój adres mailowy.

Pozycjonowanie strony dewelopera

Reklamując usługi deweloperskie nie możemy zapomnieć o pozycjonowaniu strony w naturalny wynikach wyszukania. Warto też zaistnieć w Social Media m.in. Facebooku i Instagramie. Budowanie marki poprzez prowadzenie fanpage jest niezwykle ważne. Możemy wrzucić na niego aktualne zdjęcia z budowy, i utrzymywać kontakt z użytkownikami.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Reklama dla dewelopera [Wskazówki]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *