Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Marketing dla firmy ubezpieczeniowej – jak reklamować firmę ubezpieczeniową?


Marketing dla firmy ubezpieczeniowej – jak reklamować firmę ubezpieczeniową?20 czerwca 2022 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Obecnie bez względu na branżę w jakiej prowadzi się własną działalność, dotarcie do własnej grupy odbiorców jest coraz trudniejsze, m.in. z uwagi na stale rosnącą konkurencję. To powoduje, że marketing oraz reklama stają się koniecznością w przypadku chęci wypromowania własnej firmy oraz pozyskiwania nowych klientów. Takie same zasady dotyczą także agencji/firmy ubezpieczeniowej. Warto zatem przyjrzeć się temu, jakie są skuteczne metody reklamowania firmy w branży ubezpieczeń.

Jak reklamować firmę ubezpieczeniową? – przykłady

Marketing i reklama po prostu się opłacają, gdyby było inaczej – tak wiele firm nie wykorzystywałyby ich jako skutecznych narzędzi promocji. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele metod, które pozwolą osiągnąć zamierzony cel i nie zawsze będzie to oznaczało korzystanie z tych samych rozwiązań. Wszystko zależy m.in. od grupy docelowej firmy. Jednak mimo to można wskazać kilka popularnych działań, które są wykorzystywane przez wiele firm ubezpieczeniowych. Jakie z nich zasługują na uwagę?

  • Marketing szeptany – w ubezpieczeniach to sprawdzony sposób na dotarcie do nowych grup klientów. Często przy tym powstający łańcuch poleceń może być bardzo długi, a nowi klienci często sami opowiadają wprost, że przyszli do firmy od jakiejś konkretnej osoby. Ubezpieczenia to jedna z tych branż, w której ta metoda jest niezwykle skuteczna, więc warto z niej korzystać.
  • Social Media Marketing – obecnie warto wyróżnić działania w mediach społecznościowych spośród marketingu internetowego. Wszystko z uwagi na coraz większe znaczenie social mediów, ich liczbę oraz możliwości, jakie za sobą niosą. Jest to także spowodowane ich coraz większą powszechnością. Coraz więcej osób korzysta z nich codziennie, wiele razy, przez dłuższą ilość czasu. To powoduje, że marketing w tej formie może być skuteczny, także w przypadku firmy ubezpieczeniowej.
  • Marketing internetowy – przez ciągły wzrost znaczenia internetu oraz dynamiczny rozwój tego medium, wiele osób uważa ogólnie ten rodzaj marketingu za najbardziej skuteczny. Co najważniejsze, jest on także dość mocno powszechny z uwagi na stosunkowo niski próg wejścia względem innych ogólnokrajowych mediów. To powoduje, że warto przyjrzeć się przykładowi działań z jego zakresu.
Przeczytaj również  Amazon SEO. Jak pozycjonować sklep na aukcjach?

Marketing internetowy dla firmy ubezpieczeniowej

W dzisiejszych czasach bardzo istotna jest multikanałowość we wszelkiego rodzaju działalności. Tak więc jeśli firma ubezpieczeniowa zdecyduje się na marketing internetowy, nie oznacza to, że powinna zrezygnować np. z marketingu szeptanego lub innych jego odmian. 


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Jednak warto się skupić szczególnie na działaniach w internecie, ponieważ mają one duże możliwość m.in. pod kątem kontroli, analizy i weryfikowania skuteczności podejmowanych działań. To jest jednym z powodów, coraz większej liczby osób zainteresowanych tym rodzajem marketingu. Jednak warto przyjrzeć się, jakie dokładnie działania ma on do zaoferowania.

Pozycjonowanie strony firmy ubezpieczeniowej

Pozycjonowanie stron internetowych przez wiele osób jest uznawane za najlepszą formę marketingu internetowego. To co jednak najbardziej istotne to fakt, że wypracowane efekty w tym przypadku są długotrwałe i pozwalają czerpać duże korzyści nawet przez wiele lat. Muszą być oczywiście odpowiednio kontrolowane i w razie konieczności (np. aktualizacji algorytmów) korygowane. Jednak raz wypracowane pozycje, mogą przynieść dużo korzyści, także w branży ubezpieczeniowej.

Przeczytaj również  Semantyka HTML - jak poprawnie stosować?

Wszystko z uwagi na przyzwyczajenia użytkowników, którzy w Google obecnie szukają wszystkiego – także ubezpieczeń. Jeśli strona danej agencji ubezpieczeniowej będzie wystarczająco wysoko w wynikach wyszukiwania Google, użytkownik prawdopodobne skorzysta z usług danej agencji, jeśli faktycznie jest zainteresowany daną usługą. Bez pozycjonowania strony, użytkownik zdecyduje się na ofertę innej firmy, której strona będzie zajmowała widoczne pozycje (często tylko kilka pierwszych miejsc) w wynikach wyszukiwania.

W wyszukiwarce Google można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wyników wyszukiwania – płatne oraz organiczne (bezpłatne). Jedyny sposób na to, aby znaleźć się w tych płatnych to rozpoczęcie kampanii reklamowej za pośrednictwem Google Ads. Jest to coraz bardziej popularna metoda promowania własnego biznesu, która w niektórych przypadkach pozwala umieścić swoją stronę nad pierwszymi pozycjami z organicznych wyników wyszukiwania.

Jednak w tym przypadku łatwo o błąd i szybkie przepalenie budżetu reklamowego. Kampania musi być starannie zoptymalizowana, aby mogła ona przynosić określone korzyści. Co więcej, korzyści wynikające z pozycjonowania stron internetowych są długotrwałe, długofalowe. Natomiast w przypadku Google Ads będą trwały tylko przez czas trwania samej kampanii reklamowej. Warto o tym pamiętać, decydując się na konkretną i jedną metodę promowania własnej firmy ubezpieczeniowej.

Reklama dla firmy ubezpieczeniowej – kilka słów na koniec

Działania reklamowe lub szerzej – marketingowe, w dzisiejszych czasach to absolutna konieczność. Warto zatem wybierać te, które są najbardziej skuteczne. A pod tym kątem od dłuższego czasu najkorzystniej wypada właśnie marketing internetowy. Firma ubezpieczeniowa posiadając własną stronę internetową, może czerpać z niej realne korzyści jeśli będzie ona odpowiednio promowana. 

Szukasz agencji marketingowej, która poprowadzi pozycjonowanie strony firmy ubezpieczeniowej? Skontaktuj się z nami. Udzielimy wszystkich informacji, odpowiemy na wszelkie pytania i współpracując opracujemy najbardziej korzystną strategię pozycjonowania strony internetowej firmy ubezpieczeniowej.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Marketing dla firmy ubezpieczeniowej - jak reklamować firmę ubezpieczeniową?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *