Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Narzędzia dla firm - Pozycjonowanie / Jak sprawdzić i analizować linki przychodzące do strony internetowej?


Jak sprawdzić i analizować linki przychodzące do strony internetowej?13 listopada 2018 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Linki przychodzące to jeden z najważniejszych czynników wpływających na pozycjonowanie stron. Im więcej i z bardziej wiarygodnych źródeł pochodzą, tym lepiej. Dlatego tak istotne jest sprawdzanie i analizowanie linków przychodzących, pozwala to trzymać rękę na pulsie i dokładnie kontrolować pozycjonowanie strony. Tylko jak to robić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się już teraz.

Sprawdzanie i analizowanie linków przychodzących powinno być regularną czynnością składającą się na pozycjonowanie stron. Należy bowiem pamiętać, że odnośniki do Twojej pozycjonowanej witryny mogą umieszczać w Internecie nie tylko wynajęci przez Ciebie specjaliści od SEO i SEM, ale również zwykli użytkownicy, a nawet konkurencja, która poprzez niskiej jakości linki może zaszkodzić Twojej stronie. Żeby móc na bieżąco kontrolować sytuację i w razie czego podejmować odpowiednie działania, niezbędne jest więc sprawdzanie i analizowanie linków przychodzących, w czym pomagają wymienione poniżej narzędzia.

Google Search Console

Podstawowe dla każdego webmastera i specjalisty od SEO i SEM narzędzie, które wspiera pozycjonowanie stron. Po zalogowaniu się do panelu i dodaniu swojej witryny w zakładce Linki do Twojej witryny dostępnej w sekcji Ruch związany z wyszukiwaniem wyświetlają się adresy stron, na których umieszczono odnośniki do Twojej witryny. Google Search Console pozwala się też zorientować, na jakie anchory jest najczęściej linkowana witryna. Minusem tego narzędzia jest brak w zestawieniu wszystkich linków przychodzących, które znajdują się w Internecie.

Przeczytaj również  Co to jest autorytet domeny? Jak zwiększyć Domain Authority (DA)?

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

BacklinkWatch

Kolejne darmowe narzędzie, za pomocą którego sprawdzisz i przeanalizujesz linki przychodzące. Maksymalna prostota dla jednych będzie wadą, dla innych zaletą. Po wpisaniu adresu domeny w wyszukiwarkę w ciągu kilkudziesięciu sekund pojawia się lista stron linkujących do Twojej witryny wraz z anchorami i liczbą linków umieszczonych na danej stronie. Taki zestaw w zupełności wystarczy na potrzeby pozycjonowania stron w podstawowym zakresie.

Majestic SEO

Majestic SEO to rozbudowane, profesjonalne narzędzie przeznaczone dla osób, dla których pozycjonowanie stron jest kluczowym elementem działalności. Z uwagi na zaawansowanie tej aplikacji jest ona płatna, jednak pozwala na bardzo dokładną, głęboką analizę wszystkich linków przychodzących. W ramach sekcji Site Explorer otrzymujesz dostęp do informacji m.in. na temat liczby, jakości i anchorów linków przychodzących. Analizę znacząco ułatwiają liczne wykresy, które w graficzny, intuicyjny sposób przedstawiają profil odnośników prowadzących do Twojej witryny. Jeżeli chcesz, żeby pozycjonowanie stron było jak najskuteczniejsze, zainwestuj w Majestic SEO.

Przeczytaj również  Reklama i marketing biur nieruchomości [Wskazówki]

Ahrefs

Kolejne płatne i rozbudowane narzędzie, które efektywnie wspomaga pozycjonowanie stron. Ważnym elementem aplikacji Ahrefs jest sekcja Badanie linku zwrotnego wyświetlająca bardzo szczegółową listę odnośników prowadzących do Twojej witryny. Korzystając z Ahrefs, zorientujesz się, z jakich stron pochodzą linki, jakie są ich anchory, jakie są parametry linkujących stron itd. Ahrefs wraz z Majestic SEO uchodzi za najlepsze narzędzie do analizy odnośników prowadzących do Twojej witryny.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak sprawdzić i analizować linki przychodzące do strony internetowej? - VD"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *