Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Marketing - Pozycjonowanie / Pozycjonowanie ofert pracy w Wyszukiwarce Google


Pozycjonowanie ofert pracy w Wyszukiwarce Google15 kwietnia 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Już kilku lat agencje pracy i działy HR przestały zamieszczać lakoniczne ogłoszenia o pracę. Teraz konieczne jest szybkie dotarcie do potencjalnych kandydatów przed konkurencyjnymi firanami. Musimy wyróżnić nasze ogłoszenie na tle innych, bo znalezienie dobrego pracownika wcale nie jest takie proste. Sprawdźmy, jakie działania musimy przeprowadzić, żeby znaleźć idealnego kandydata do pracy?

Czym zajmują się firmy HR?

Na wstępie zastanówmy się, co to jest HR? Tego rodzaj firmy lub dział, który poszukuje i zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Wiele dużych firm ma własny dział HR, który oprócz szukania kandydatów do pracy zajmuje się również szeroką ofertą szkoleń.

Ogłoszenia o pracę

W wyszukiwarce Google słowo”praca” jest wpisywane bardzo często w różnych kombinacjach, m.in. z nazwą miejscowości lub stanowiskiem. W ostatnich latach, a szczególnie na przestrzeni ostatniego roku w dobie koronawirusa, większość osób szuka pracy przez internet. Ludzie wyszukują ciekawe ogłoszenia o pracę w portalach ogłoszeniowych, czasem pocztą pantoflową w social mediach itd. To oszczędność czasu, bo możemy przejrzeć oferty, które nas interesują bez wychodzenia z domu.

Przeczytaj również  Co to jest UX (User Experience) i jak wpływa na pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Treść ogłoszeń

Musimy poinformować kandydata, o jakie stanowisko chodzi, w jakim mieście (jeśli firma ma kilka filii), jaki jest to rodzaj zatrudnienia (umową o pracę, umowa zlecenie, umowa na zastępstwo itd.), czy są jakieś bonusy (prywatna opieka medyczna, darmowe kursy dla pracowników itd.), jakie mamy wymagania (wykształcenie, doświadczenie zawodowe, języki, dodatkowe umiejętności itp.), jakie wynagrodzenie oferujemy. Jeśli jest taka możliwość poinformujmy o możliwości wykonywania pracy w domu (praca zdalna).

Pozycjonowanie podstrony Kariera

Promowanie odpowiedniej podstrony w naturalnych wynikach wyszukiwania, czyli pozycjonowanie jest bardzo ważne jeśli nie chcemy zginąć w gąszczu ogłoszeń o pracę. Pojawia się ich dziennie bardzo dużo i musimy się wyróżnić. To ważne również z punktu widzenia naszej strony, bo wzmacniamy całą witrynę, nie tylko podstronę z ogłoszeniami o pracę. Po pierwsze musimy dobrać odpowiednie słowa kluczowe. Nie warto promować ogólnych fraz typu praca czy praca Wrocław, bo po pierwsze są trudne do wypromowania, po drugie nie wiemy, jaką pracę dana firma proponuje i po trzecie będzie generować wysoki współczynnik odrzuceń z wejść na stronę (kandydaci wyjdą ze strony, bo będą szukać pracy dla spawacza, a wejdą na stronę z propozycją pracy dla programisty). Tworząc ogłoszenie musimy pamiętać, że po pierwsze musi być unikalne, żeby nie obniżyło rankingu strony, a po drugie powinno być ciekawe i rzeczowe dla kandydata. Trzeba odpowiednio zoptymalizować witrynę i ją linkować.

Przeczytaj również  Marketing dla trenera personalnego

Portale z ogłoszeniami o pracę

Jest wiele dużych portali, na których możemy umieszczać ogłoszenia o pracę. Warto z nich skorzystać, bo z reguły te strony są już dobrze wypozycjonowane, po drugie często kandydaci do pracy mają w nich swoje konta i przeszukują taką witrynę w poszukiwaniu ciekawych ogłoszeń. Na niektórych serwisach użytkownicy są zawiadamiani, że pojawiła się ciekawa propozycja pracy.

Social media

Warto wykorzystać firmowe social media do poinformowania użytkowników, że mamy wolny wakat. Osoby, które obserwują nasz profil mogą udostępnić ogłoszenie o pracę lub polecić go swoim znajomym, dzięki temu zwiększymy nasz zasięg. Warto również zadbać o dobre opinie obecnych i byłych pracowników, to również pozytywnie wpłynie na odbiór naszego ogłoszenia przez potencjalnych kandydatów.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Jak skutecznie pozycjonować oferty pracy w google?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *