Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie - Marketing / Marketing (reklama) dla Branży Ślubnej [2023]


Marketing (reklama) dla Branży Ślubnej [2023]11 maja 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

W ciągu ostatnich lat powstało bardzo dużo stron poświęconych ślubom, bo ta gałąź gospodarki generuje ogromne zyski. Branża ślubna cały czas się rozwija i powstaje wiele witryn zawierających informacje na temat sukienek ślubnych, butów, bukietów, dekoracji, wypożyczalni aut, fryzjerów, fotografów, kamerzystów, organizacji ślubów, sal weselnych i wielu wielu innych. Jak przebić się ze swoim portalem w gąszczu konkurencji? Jakie działania SEO będą najlepsze dla naszej strony?

Gdzie i kiedy narzeczeni szukają informacji?

W ostatnich latach widać trend zmierzający do organizacji ślubu i wesela na najwyższym poziomie. Państwo młodzi są skłonni wydać więcej pieniędzy, byle tylko spełnić swoje marzenia. Typowe śluby w remizie odbywają się znacznie rzadziej. Ślub jest raz w życiu, dlatego warto przejrzeć dokładnie, co oferują poszczególne firmy i znaleźć rozwiązania wyjątkowe i efektowne. Cena schodzi na drugi plan. Oczywiście najpierw podpytujemy znajomych, ale najprościej poszukać informacji w internecie, sprawić co ciekawego oferuje branża ślubna, jakie są obecnie trendy. Warto przejrzeć media społecznościowe, popularne serwisy ślubne, fora internetowe i przede wszystkim wyszukać interesujące nas zagadnienie w wyszukiwarce Google itd. Tak właśnie postępuje większość narzeczonych i naszym zadaniem jest poprawić wyniki organiczne w Google naszej strony. Wyszukując odpowiednie frazy Państwo młodzi robią to z wyprzedzeniem. Jeśli mamy portal ślubny musimy pamiętać, że jeśli śluby odbywają się najczęściej w ciepłych miesiącach, to organizacja zaczyna więc o wiele wcześniej, dlatego dobrze jest reklamować usługi cały rok. To nie jest typowa branża sezonowa.

Przeczytaj również  Topical Authority - co to jest i jak wpływa na SEO?

Pozycjonowanie lokalne

Przede wszystkim musimy zadbać o pozycjonowanie lokalne. Frazy związane z miejscowością lub województwem dużo prościej wypozycjonować. Mają mniejszą konkurencyjność, a co za tym idzie szybciej osiągniemy zamierzone efekty. Poza tym wiele osób po prostu szuka firmy ze swojej okolicy. Koniecznie stwórzmy wizytówkę Google Moja Firma uzupełnijmy najważniejsze dane. Możemy podać nazwę firmy, adres, numer telefonu, mapkę dojazdu, opis działalności opinie klientów i zdjęcia.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Optymalizacja strony i unikalny content

Ważne jest zoptymalizowanie treści na stronie, żeby pojawiły się na niej frazy zawierające nazwę miejscowości. Treści muszą być ciekawe i unikalne, nie można kopiować nic z innych stron, Warto prowadzić bloga firmowego i postawić siebie jako eksperta, to wpłynie na poprawę pozycji w wyszukiwarce i na pozytywny odbiór naszej strony przez użytkowników. Strona musi być poprawnie zoptymalizowana. Trzeba zwrócić uwagę na poprawne linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne, optymalizowanie zdjęć, poprawne użycie nagłówków itd.

Przeczytaj również  Omnichannel marketing - co to jest?

Portale ślubne i social media

Warto umieszczać informacje o swojej stronie na forach internetowych, portalach ślubnych, stronach branżowych i social mediach. Możemy wspomnieć o swoich usługach lub jeśli jest taka możliwość dodać linka do naszej strony. Zostawmy ciekawy wpis w komentarzu. Stwórzmy profil na Facebooku i dzielmy się informacjami na temat ślubów. Prezentujemy nowe trendy i ciekawe rozwiązania. Dzięki takim zabiegom nasza firma stanie się bardziej rozpoznawalna, zdobędziemy zaufanie klientów, co wpłynie na zdobycie dobrych opinii i zwiększenie zysków.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Marketing (reklama) dla Branży Ślubnej [2023]"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *