Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Korzyści pozycjonowania strony internetowej


Korzyści pozycjonowania strony internetowej6 września 2021 (Zaktualizowano: 19 maja 2022) 6-8 min. czytania

Nie bez przyczyny pozycjonowanie stron uważa się za jedną z najskuteczniejszych form marketingu internetowego. Ponieważ działania SEO i SEM przynoszą realne korzyści, do swojej strategii włącza je wielu przedsiębiorców skupiających się na sprzedaży Sieci. O jakich korzyściach mowa? Poznaj je w trakcie lektury tekstu.

Wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania

Podstawowym celem, na który jest zorientowane pozycjonowanie stron, to podwyższenie ich pozycji na wybrane frazy, jak również na inne słowa kluczowa. Krótko mówiąc, dzięki SEO i SEM witryna powinna być lepiej widoczna w wyszukiwarce. Na efekty trzeba jednak poczekać od kilku tygodniu do nawet kilkudziesięciu miesięcy w zależności od konkurencyjności branży i popularności wybranych słów kluczowych.

Większy ruch na stronie

Wyższe pozycje i lepsza widoczność w wynikach wyszukiwania prowadzi wprost do jednego – większej liczby użytkowników odwiedzających Twoją witrynę. A przecież właśnie o to Ci chodzi jako właścicielowi witryny – żeby odwiedzało ją jak najwięcej osób, zapoznając się z tym, co masz do zaproponowania.

Przeczytaj również  Panding Page - co to jest? [Przykłady]

Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Wzmacnianie marki i poszerzanie jej zasięgu

Jeśli więcej osób odwiedza Twoją stronę, siłą rzeczy poszerza się jej zasięg. To z kolei wzmacnia Twoją markę niezależnie od tego, w jakiej branży działasz i co masz do zaproponowania użytkownikom. Jeśli zawartość witryny jest wartościowa i ciekawa dla odbiorcw, możesz się spodziewać, że podzielą się nią z innymi użytkownikami, np. za pośrednictwem mediów społecznościowych czy poprzez umieszczenie na swoich stronach odnośnika prowadzącego do Twojej witryny. To z kolei jest ważnym elementem, który korzystnie wpływa na pozycjonowanie stron.

Możliwość dotarcia do potencjalnych klientów zainteresowanych Twoją ofertą

Skuteczne pozycjonowanie stron na określone słowa kluczowe sprawia, że użytkownicy, którzy wpisują je w wyszukiwarkę internetową, trafiają na stronę odpowiadającą ich zapytaniu. Są to więc osoby potencjalnie zainteresowane tym, czego szukają. Jeśli im to zapewnisz, będę gotowe odpłacić się w oczekiwany przez Ciebie sposób, czyli np. poprzez kupno Twoich produktów, skorzystanie z Twoich usług, ściągnięcie udostępnionych do pobrania materiałów czy zostawienie swoich danych osobowych.

Przeczytaj również  W jaki sposób radzić sobie z frazami not provided w Google Analytics?

Wyższa sprzedaż i zyski

Fakt, że dzięki pozycjonowaniu stron więcej osób zainteresowanych tym, co masz do zaproponowania, odwiedza Twoją witrynę, prowadzi do jednego – wyższej sprzedaży (oczywiście pod warunkiem, że strona ma charakter komercyjny). Właśnie dlatego pozycjonowanie stron jest tak popularnym sposobem promocji, z którego korzysta wiele firm skupiających swoje działania przede wszystkim w obrębie Sieci. Więcej użytkowników i wyższa sprzedaż to również wyższe zyski z Twojej działalności internetowej. A przecież właśnie o to Ci chodzi – żeby zarabiać jak najwięcej niezależnie od tego, czy Twój zysk pochodzi ze sprzedaży produktów, świadczenia usług czy publikowania reklam na stronie.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Korzyści pozycjonowania strony internetowej"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *