Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Kim są Lokalni Przewodnicy Google?


Kim są Lokalni Przewodnicy Google - Definicja


Lokalni Przewodnicy Google to tak naprawdę grupa ludzi z całego świata, która wchodzi w interakcje z mapami Google. Lokalni przewodnicy piszą opinię, odpowiadają na pytania użytkowników, dodają miejsca na mapie oraz je edytują, udostępniają zdjęcia oraz filmy, weryfikują informacje i wiele więcej. Są oni obecni tak naprawdę w większości miejsc na mapach Google, a to pomaga tylko innym użytkownikom np. w planowaniu podróży itp. Co ciekawe, niemal każdy może zostać lokalnym przewodnikiem Google.

Jak zostać lokalnym przewodnikiem Google?

Jeśli chcesz zostać lokalnym przewodnikiem Google, wystarczy że zarejestrujesz się, wykorzystując konto Google i podasz aktualną lokalizację. To wystarczy, aby móc zostać lokalnym przewodnikiem Google i móc dzielić się swoimi opiniami w Google Maps. Musisz jednak pamiętać, że w Polsce wymagane jest, aby mieć ukończone 18 lat.

Co więcej, gigant z Mountain View zadbał o element grywalizacji. Za udzielanie się w mapach Google zbiera się punkty. Za każdą czynność, określona jest punktacja, a za uzbieranie odpowiedniej ich ilości, odblokowuje się kolejne odznaki.

Ile punktów przyznaje się za działania lokalnych przewodników Google?

Google przyznaje punkty za określone czynności dla lokalnych przewodników. Są one potrzebne do odblokowywania kolejnych poziomów plakietek, których jest 10. Ostatni poziom osiągnie lokalny przewodnik, który zgromadzi 100 000 punktów. Jak można je uzbierać? Przykładowe działania to:

  • Napisanie opinii – 10 pkt + premia 10 pkt jeśli opinia jest dłuższa niż 200 znaków.
  • Dodanie oceny – 1 pkt
  • Dodanie zdjęcia – 5 pkt
  • Zastosowanie tagów zdjęć – 3 pkt za tag.
  • Dodanie filmu – 7 pkt
  • Dodanie miejsca – 15 pkt
  • Dodanie drogi – 15 pkt

Punktowanych czynności jest znacznie więcej, szczegółowe informacje na temat punktacji można znaleźć na oficjalnej stronie Google, pod adresem: https://support.google.com/local-guides/answer/6225851?hl=pl&ref_topic=6225845