Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Czym jest Wirtualny Spacer Google?


Czym jest Wirtualny Spacer Google - Definicja


Wirtualny Spacer Google (w języku angielskim Google Maps Virtual Tour) to szczególny rodzaj usługi z zakresu Google Street View. Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi dwoma usługami jest natomiast fakt, że Wirtualny Spacer Google odbywa się wewnątrz budynków, natomiast Google Street View obejmuje tylko ulice. Usługa Wirtualnego Spaceru Google w ostatnim czasie mocno zyskała na popularności, korzystają z niej muzea, urzędy, hotele, restauracje, a nawet firmy, czy centra handlowe itp.

Dlaczego warto wykorzystać Wirtualny Spacer Google?

Przede wszystkim z uwagi na fakt, że jest to możliwe do wykonania za darmo – oczywiście jeśli potrafimy wykonać i posiadamy odpowiedni sprzęt do zdjęć strefowych. Jeśli nie, będziemy musieli skorzystać z usług fotografa. Z jakiego jeszcze powodu, warto wykorzystać Wirtualny Spacer Google we własnej firmie?

  • Promocja w Google Maps – zdjęcia strefowe będą dostępne z poziomu map Google, a tym samym wizytówki Google Moja Firma.
  • Wirtualny Spacer Google na stronie www – usługę Wirtualnego Spaceru Google możesz zamieścić za darmo na swojej stronie internetowej.
  • Uzyskasz przewagę nad konkurencją – nadal duża część firm nie korzysta z tego rozwiązania, a zwiększa ono wiarygodność firmy. Co więcej, użytkownicy po prostu lubią korzystać z tej usługi.

Fotograf rekomendowany przez Google?

Co ciekawe, Google prowadzi specjalny program promocji fotografów strefowych, którzy mogą reklamować się jako fotograf rekomendowany przez Google. Jest on wybierany na podstawie m.in. ilości zaakceptowanych zdjęć strefowych przez Google w usłudze Wirtualny Spacer Google. Dzięki temu mamy swego rodzaju pewność, że jest to prawdziwy specjalista i wykonał już wiele podobnych zdjęć.