Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Narzędzie MOZ?


Co to jest Narzędzie MOZ - Definicja


Narzędzie MOZ to popularne w branży SEO narzędzie analityczne, dzięki któremu można monitorować parametry całych witryn internetowych. MOZ w swoim narzędziu zdecydowało się umieścić m.in. takie funkcjonalności jak Open Site Explorer do analizy linków oraz Keyword Explorer, która przydaje się np. w wyszukiwaniu podobnych słów kluczowych itp. Co ciekawe, narzędzie MOZ jest dostępne w wersji bezpłatnej, chociaż z pewnymi ograniczeniami w porównaniu z wersją płatną. 

Jakie parametry można sprawdzać w narzędziu MOZ?

Narzędzie MOZ jest rozbudowanym oprogramowaniem, dzięki któremu możliwa jest dokładna analiza witryny, konkurencji, sytuacji w Google itp. Z jego pomocą można śledzić takie parametry jak:

  • Domain Authority,
  • Page Authority,
  • Spam Score,
  • Backlinki,
  • Domeny linkujące.

Są to jedne z najważniejszych czynników rankingowych Google, a wciąż są to tylko przykłady parametrów, które możemy śledzić za pomocą narzędzia MOZ.

Narzędzie MOZ – czy warto korzystać?

Narzędzie MOZ to jeden z dostępnych na rynku tzw. kombajnów funkcjonalności. Pozwala wykonywać bardzo wiele ważnych czynności w analityce internetowej, wspomaga procesy tworzenia treści itp. Samo narzędzie MOZ może się pochwalić ogromną i stale rozszerzaną bazą linków, nawet względem swojej konkurencji.

Co ciekawe, firma MOZ na swojej stronie internetowej udostępnia wiele innych różnych narzędzi dostępnych za darmo, które również są warte uwagi. Od tych mniejszych, jak np. title tag (sprawdza jak wygląda meta title w wyszukiwarce) do narzędzi audytorskich z zakresu SEO itp. To wszystko sprawia, że warto przyjrzeć się narzędziom MOZ, nawet jeśli korzystamy z innych pozycji dostępnych na rynku.