Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Link farm?


Co to jest Link farm - Definicja


Link farm, czyli farma linków to duży zbiór stron internetowych, które zostały stworzone tylko po to, aby wzajemnie do siebie linkować. Proces ten jest nazywany link farmingiem, który wykonuje się po to, aby wpłynąć pozytywnie na osiągane pozycje w Google, ponieważ linki są ważną częścią w czynnikach rankingowych Google. Warto jednak już na początku zwrócić uwagę na fakt, że taka strategia link-buildingu, nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem i zamiast pomóc, może zaszkodzić pozycjonowaniu stron internetowych.

W jaki sposób działa farma linków?

Farmy linków powstają w celu zwiększenia liczby odnośników, które kierują do konkretnej strony. Biorąc pod uwagę, że algorytm wyszukiwarki zwraca uwagę na to, ile linków prowadzi do witryny, jaka jest ich jakość, tematyka stron linkujących itp., może się wydawać, że takie działania przynoszą określone korzyści. Jednak bardzo ważna jest jakość linków, a Google odnośniki pochodzące z tzw. link farm, traktuje jako gorsze pod tym względem.

Czy korzystanie z link farm jest bezpieczne?

Google nie ukrywa tego i nie jest to żadną tajemnicą, że niezbyt przychylnie patrzy na tego typu rozwiązania. Farmy linków są traktowane przez Google jako spam, dlatego za korzystanie z tego typu rozwiązań, może spotkać nas kara od strony algorytmu lub pracowników Google.

Stworzono specjalne procedury, aby wiedzieć jakie działania podejmować i jakie będą podejmowane przeciwko witrynom, uczestniczącym w tego rodzaju procederach, jakimi są farmy linków.