Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Komenda Site?


Co to jest Komenda Site - Definicja


Komenda Site jest jednym z operatorów wyszukiwania w wyszukiwarce Google. Jej zastosowanie pozwala sprawdzić zaindeksowaną liczbę podstron dowolnej witryny. Jest to także przydatne do tego, aby sprawdzić jak prezentują się meta tagi z poziomu wyszukiwarki itp. Co więcej, dzięki komendzie site można wyszukać, czy w danej witrynie występuje np. wskazane słowo kluczowe.

Jak można wykorzystać komendę site?

Komendy site można użyć w pasku wyszukiwania, wpisując “site:nazwa-strony.pl”. Jest to sposób na to, aby sprawdzić zaindeksowaną liczbę wszystkich podstron wskazanej witryny. Chociaż mówi się o tym, że wyniki mogą być nieco zniekształcone, a sama liczba podstron może nie być do końca prawidłowa. Jest to jednak szybki sposób, aby orientacyjnie porównać np. wielkość serwisów itp.

Dodatkowe zastosowania komendy site

Komenda site sprawdzi się także, jeśli chcemy sprawdzić np. czy w danej witrynie występuje jakieś słowo kluczowe. Wtedy należy w pasku wyszukiwania wpisać “site:nazwa-strony.pl nasza-fraza”. Wyszukiwarka przedstawi wyniki, dotyczące jedynie wskazanej przez nas witryny i takie, w których występuje określone słowo kluczowe.

Jeśli interesuje nas dokładna fraza, możemy użyć cudzysłowu. Wtedy zastosowanie komendy site będzie wyglądało w ten sposób – site:nazwa-strony.pl “nasza-fraza”. Pozwoli to sprawdzić, czy w danej witrynie występuje słowo w dokładnej formie jaką wskazaliśmy. Komenda site może okazać się przydatna, aby sprawdzać zjawisko kanibalizacji treści w obrębie danej witryny itp.