Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Identyfikator Konta Google Ads?


Co to jest Identyfikator Konta Google Ads - Definicja


Identyfikator Konta Google Ads to numer składający się z 10 cyfr, który jest wykorzystywany do identyfikowania użytkownika konta w Google Ads, a także przydaje się na potrzeby synchronizacji z innymi narzędziami z oferty Google oraz firm zewnętrznych. Identyfikator Konta Google Ads jest również niezbędny w przypadku połączenia się z kontem menedżera. Jest to rozwiązanie pozwalające kontrolować kilka kont w systemie reklamowym Google, a zatem będzie wykorzystywane przez agencje marketingowe itp.

Jak znaleźć identyfikator konta Google Ads?

Znalezienie identyfikatora konta Google Ads nie będzie wymagało żadnych skomplikowanych czynności i przebiegnie sprawnie. Co trzeba zrobić?

  • Zaloguj się na konto Google Ads,
  • Na ekranie startowym naciśnij przycisk “?” (prawy górny róg ekranu),
  • W wyświetlonym okienku w dolnej jego części będzie podany “identyfikator klienta”.

Jak nadać dostęp do konta Google Ads innej osobie?

Identyfikator konta Google Ads jest potrzebny m.in. do nadania uprawnień zarządzania kontem osobie trzeciej. Jest to przydatne np. podczas współpracy z agencją marketingową podczas kampanii reklamowych itp. Jeśli chcesz nadać uprawnienia innej osobie, należy przesłać identyfikator konta Google Ads danej osobie, następnie:

  • Dana osoba loguje się na koncie MCK, przechodzi w zakładkę “Konta” > “Zarządzanie” > “+ połącz istniejące konto”.
  • Wpisanie identyfikatora konta Google Ads, następnie “Wyślij zaproszenie”.
  • System wyśle na maila prośbę o potwierdzenie nadania uprawnień innej osobie. Należy zalogować się na swoje konto, przejść do “Narzędzia i ustawienia” > “Konfiguracja” > “Dostęp i bezpieczeństwo” > “Menedżerowie” > “Zaakceptuj”.