Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Google Sites?


Co to jest Google Sites - Definicja


Google Sites (dawniej Google Page Creator) to internetowy i darmowy edytor stron internetowych. Za jego pomocą można w szybki i prosty sposób stworzyć stronę www, którą następnie się publikuje i jest ona dostępna w wyszukiwarce pod adresem “sites.google.com/view/*nazwatwojejstrony*. Do dyspozycji użytkowników, Google przekazało 100 MB pamięci, które można wykorzystać na pliki, grafiki, treści itp.

Jak działa Google Sites?

Za sprawą Google Sites możesz zostać właścicielem strony internetowej bez żadnych dodatkowych kosztów. Co więcej, nie potrzebujesz własnej domeny, serwera, ani nie musisz znać języków programowania itp. Stworzenie strony opiera się na dodawaniu wybranych elementów z biblioteki z poziomu trybu graficznego. Tworzenie stron w Google Sites opiera się zatem na metodzie “przeciągnij i upuść”.

Czy warto korzystać z Google Sites?

Korzystanie z darmowego kreatora stron internetowych Google Sites ma swoje wady z uwagi na specyfikę. Warto się im przyjrzeć:

  • Brak własnej domeny – jest to ważne m.in. z uwagi na komunikację marketingową.
  • Brak możliwości promocji – strony stworzone w Google Sites, mają praktycznie zerowe możliwości pod kątem pozycjonowania stron.
  • Brak możliwości poprawy funkcjonalności strony – Google Sites daje naprawdę spore możliwości dostosowania strony pod kątem wizualnym. Jednak jesteśmy ograniczeni do tego, co proponuje to narzędzie.

Google Sites jako darmowe narzędzie jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Jednak korzystając z niego trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami. 

Z tego powodu z Google Sites warto skorzystać np. w sytuacji gdy oczekujemy na stworzenie naszej strony docelowej przez programistów, jednak chcielibyśmy jak najszybciej być obecni w Internecie. Google Sites pozwoli na ten krok, a stworzenie strony internetowej nie pochłonie środków finansowych, ani zbyt dużej ilości czasu.