Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Google Dance?


Co to jest Google Dance - Definicja


Google Dance to zjawisko, które odnosi się do wyświetlania różnych wyników wyszukiwania na te same słowa kluczowe. Jest to związane z aktualizacjami danych, ich częstotliwościami, a także prędkością ich przesyłania w różnych Data Center Google. Google Dance odpowiadało za bardzo szybkie i trudne do przewidzenia skoki pozycji stron w wynikach wyszukiwania. Przez to pozycjonowanie stron internetowych było zdecydowanie trudniejsze, niż obecnie.

Dawne oblicze Google Dance

Google Dance w swojej pierwotnej formie był spowodowany głównymi aktualizacjami indeksu Google. Odbywały się one 10 razy w ciągu roku (co 36 dni) i mogły trwać nawet kilka dni. To powodowało, że praktycznie co miesiąc właściciele stron internetowych, musieli się liczyć ze swego rodzaju ruletką, a przewidzenie tego, jaką pozycję będzie zajmowała dana strona po aktualizacji, było praktycznie niemożliwe.

Taniec Google obecnie – czy nadal funkcjonuje?

Google Dance nie jest już tym samym, niewygodnym zjawiskiem jakim było przed 2003 rokiem. Od tamtego czasu Google Dance nadal występuje, ale w zdecydowanie bardziej spokojnej formie, nie oddziałując w takim samym stopniu na wszystkie witryny w Google.

Co więcej, obecnie swego rodzaju tańcem Google można nazwać zjawisko zmienności pozycji podczas działań SEO. Jeśli dana strona każdego dnia zajmuje inną pozycję (różnice mogą być często bardzo widoczne) to jest to oznaka, że Google bacznie przygląda się danej stronie.

Wtedy nie należy się niepokoić, a kontynuować dotychczasowe działania. W pewnym momencie Google doceni wysiłek i pozostawi stronę na wysokiej pozycji.