Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Firebase?


Co to jest Firebase - Definicja


Firebase to platforma internetowa zaprojektowana przez Firebase Inc. W 2014 roku została przejęta przez Google i do teraz jest rozwijana przez internetowego potentata. Firebase to platforma, która oferuje szereg różnych narzędzi, za sprawą których możliwe jest projektowanie, tworzenie oraz rozwijanie aplikacji mobilnych oraz internetowych. Za sprawą Firebase możliwe jest stworzenie pełnoprawnej aplikacji, bez znajomości zaawansowanych rozwiązań z zakresu backendu (np. programowania).

W jaki sposób można korzystać z firebase?

Interesujące jest to, że ogólna rejestracja i podstawowe działania na platformie firebase są możliwe bezpłatnie. Co ciekawe, dość sporo czynności można wykonać właśnie za sprawą darmowej wersji platformy, a nawet stworzyć pełnoprawną aplikację (choć niezbyt zaawansowaną).

Do tworzenia bardziej zaawansowanych projektów z wykorzystaniem firebase, niezbędne będzie już skorzystanie z płatnej oferty Google. Jest dostępnych kilka pakietów, a jeden z nich jest dostosowany do potrzeb użytkownika. Płaci się za rozwiązania, z których się korzystało w danym okresie czasu. Szczegółowe informacje na temat płatności, można znaleźć w tym miejscu → https://firebase.google.com/pricing

Gdzie można wykorzystać firebase?

Za sprawą firebase można stworzyć aplikację mobilną, która będzie kompatybilna z najczęściej wykorzystywanymi systemami operacyjnymi. Mowa tutaj przede wszystkim o iOS oraz Android, jednak możliwe jest także tworzenie aplikacji webowych.