Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Doorway Pages?


Co to jest Doorway Pages - Definicja


Doorway Pages – jest to typ stron internetowych, które mają za zadanie pozyskiwać ruch z wyszukiwarki do strony docelowej. Jest to jedna z technik Black Hat SEO, ponieważ Doorway Pages zajmują przeważnie wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania za sprawą niewłaściwych technik pozycjonowania stron internetowych. Doorway Pages to tłumacząc z języka angielskiego to strony przejściowe. Często można spotkać się z innymi określeniami na tego typu strony, np. Bridge Page, Jump Page, Gateway Page itp.

Wykorzystywanie doorway pages, a wytyczne od Google

Jeśli doorway pages są zaliczane do Black Hat SEO, to można się domyślać, że nie jest to zgodne także z wytycznymi dla webmasterów od Google. Doorway pages traktuje się jako próbę oszukania robotów wyszukiwarek, a także użytkowników. 

To skutkuje tym, że Google nie waha się przy nakładaniu kar na witryny, które korzystają z tego rozwiązania. Jednak doorway pages są coraz bardziej zaawansowane, co utrudnia pracę algorytmu i wychwytywanie ich w indeksie Google.

Jak dokładnie działają doorway pages?

Doorway pages są pozycjonowane na frazy, które mają aktualnie wysoką popularność, a tym samym generują większy ruch w wyszukiwarce. Jednak użytkownik, który zdecyduje się wejść na tego rodzaju stronę przejściową, nie zobaczy np. treści na które wskazywałyby meta tagi z poziomu wyszukiwarki, a zostanie przekierowany na zupełnie inną witrynę. Najczęściej taką, która normalnie by go nie zainteresowała itp.