Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Citation Flow?


Co to jest Citation Flow - Definicja


Citation Flow (CF) to jeden ze wskaźników, które zostały stworzone przez Majestic. CF odnosi się do ilości linków przychodzących i jest określany dla konkretnych stron internetowych. Citation Flow jest podawany w skali od 0 do 100. CF odnosi się nie do jakości linków, a do ich wartości, którą oblicza na podstawie powiązanych z nim backlinków.

Jakie wartości Citation Flow są najlepsze?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim, Citation Flow jest mocno powiązany z innym wskaźnikiem utworzonym przez Majestic – Trust Flow, który odpowiada za jakość linków przychodzących. Uważa się, że najbezpieczniejszą sytuacją jest tak, w której Citation Flow oraz Trust Flow, zachowują między sobą balans na konkretnej stronie i żaden z nich nie przeważa nad drugim.

Gdyby Trust Flow znacznie przeważał nad Citation Flow, może to świadczyć o nienaturalnym profilu linków danej strony, a to może się spotkać z konsekwencjami w postaci kar nakładanych przez Google. Natomiast gdyby to Citation Flow był na znacznie przewyższającej pozycji, może to sugerować zbyt niską jakość linków, a wręcz spamowaniu nimi. W takiej sytuacji, również nie można mówić o przychylności Google względem danej strony internetowej.

Jak sprawdzić Citation Flow strony?

Jeśli jesteś ciekaw jaki poziom Citation Flow posiada Twoja strona internetowa, wystarczy, że skorzystasz z narzędzia na stronie majestic.com i w oknie wpiszesz adres URL swojej strony. Zostanie przeprowadzona analiza wskazanego adresu URL i otrzymasz informacje m.in. o wskaźniku Citation Flow, a także drugim – Trust Flow.