Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Business Site Google?


Co to jest Business Site Google - Definicja


Business Site Google to darmowy program do tworzenia stron internetowych, który dostępny jest dla użytkowników z poziomu narzędzia Google Moja Firma. Warto zaznaczyć, że profil firmy, który wykorzystuje się w branży SEO jest darmowy, podobnie jak narzędzie Business Site Google. Jak podaje dostawca narzędzia, utworzenie strony internetowej w tym kreatorze jest bardzo łatwe i nie pochłania dużej ilości czasu.

Jak stworzyć stronę w Business Site Google?

Stworzenie strony internetowej w Business Site Google jest możliwe na komputerze, a także na urządzeniach mobilnych. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku tego typu kreatorów, strony internetowe są dostępne na domenie narzędzia, czyli “.business.site”.

Stworzenie strony w Business Site Google opiera się na 3 krokach:

  • Tworzenie – robi to generator, który zaciąga informacje z wizytówki w Google Moja Firma. Warto zaznaczyć, że wizytówka nie musi być zweryfikowana.
  • Konfiguracja – w panelu administracyjnym Business Site Google, możemy wybrać motyw oraz adres witryny, dodawać treści, zdjęcia, operować nagłówkami itp.
  • Publikacja – ostatnim krokiem jest opublikowanie strony internetowej, które jest równie proste.

Czy warto korzystać z Business Site Google?

Jak możemy się domyślać, darmowe tworzenie stron internetowych za pomocą Business Site Google jest obarczone pewnymi kompromisami. O czym warto pamiętać?

  • Brak możliwości pozycjonowania strony;
  • Strona typu one-page bez możliwości rozbudowy;
  • Nie można połączyć strony m.in. z Google Analytics;

Z tego względu bezpłatna strona w Business Site Google, jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają działalność internetową i chcą szybko zaznaczyć swoją obecność w Internecie. Jednak wraz z chęcią rozwoju i rozbudowy firmy, warto rozpocząć projektowanie pełnoprawnej, firmowej strony internetowej na własnej domenie.