Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Bookmarking Sites?


Co to jest Bookmarking Sites - Definicja


Bookmarking Sites to szczególny rodzaj serwisów internetowych, który zrzesza społeczność przekazującą sobie różnego rodzaju zasoby oraz informacje. Wśród nich można wyróżnić materiały wideo, zdjęcia, materiały audialne, artykuły itp. Bardzo często w celu uporządkowania danych na Bookmarking Sites, użytkownicy stosują tagi, które odpowiadają głównej tematyce konkretnego wpisu lub zasobu. Są to słowa kluczowe, dzięki którym łatwiej zlokalizować i wyszukać interesującą nas treść.

Jakie serwisy można zaliczyć do Bookmarking Sites?

Jednym z najpopularniejszych Bookmarking Sites w Polsce jest Reddit, którego społeczność jest szeroko znana i bardzo liczna. Można znaleźć tam przeróżne informacje na bardzo różne tematy, które udaje się uporządkować za pomocą wspomnianych wcześniej tagów. Jakie Bookmarking Sites warto jeszcze przywołać?

  • GetPocket;
  • Ttlink;
  • Scoop;

Czy Bookmarking Sites można wykorzystać w SEO?

Przez rozmiary serwisów typu Bookmarking, a także szerokie grono odbiorców, może być to jedno ze źródeł pozyskiwania backlinków na potrzeby pozycjonowania strony internetowej. Oczywiście jeśli uwzględnimy Bookmarking Sites w swojej strategii SEO, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na te najbardziej popularne serwisy, takie jak Reddit.

Należy jednak pamiętać, że na Bookmarking Sites można znaleźć różnego rodzaju treści, które niekoniecznie mogą posiadać zgodność tematyczną z Twoją stroną internetową. Z tego powodu m.in. należy dokładnie przemyśleć wykorzystanie Bookmarking Sites w strategii linkowania własnej strony.