Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Błąd 500?


Co to jest Błąd 500 - Definicja


Błąd 500 (Internal Server Error) – to wewnętrzny błąd serwera internetowego. Zostaje on wyświetlany w sytuacjach, kiedy próbujesz uzyskać dostęp do zasobów znajdujących się na stronie internetowej, do której dostęp został zablokowany z poziomu serwera. Warto zaznaczyć, że błąd 500 to dość ogólny kod błędu, który najprościej mówiąc, informuje nas o tym, że “coś poszło nie tak” na serwerze i nasze żądanie nie może zostać zrealizowane.

W jaki sposób może się wyświetlać error 500?

Błąd 500 często może się wyświetlać w sytuacjach, gdy serwer nie może dokładnie sprecyzować, jaka jest przyczyna błędu, aby wyświetlić inny rodzaj kodu 5xx. Ponadto, error 500 może się wyświetlać na różne sposoby, warto je przytoczyć, aby dowiedzieć się, kiedy dokładnie mamy z do czynienia z tego rodzaju problemem. Najczęściej może on przybierać formę:

  • 500 Internal Server Error;
  • HTTP 500 – Internal Error;
  • That’s an error;
  • Temporary Error (500);
  • HTTP Error 500;

Jak naprawić błąd 500?

W przypadku wyświetlenia się kodu błędu 500, warto podjąć podstawowe czynności już na samym początku. Można tutaj wyróżnić ponowne załadowanie strony internetowej, czy też usunięcie plików cookies z przeglądarki i wyczyszczenie pamięci podręcznej.

W przypadku, gdy powyższe metody, które wykonamy bardzo szybko i sprawnie, nie przyniosą odpowiednich rezultatów, powinniśmy skontaktować się z administratorem strony internetowej, aby poinformować go o danym problemie. Jeśli to Ty jesteś właścicielem danej strony, warto skontaktować się z hostingodawcą, aby móc ustalić co się dokładnie stało.