Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Audience Network?


Co to jest Audience Network - Definicja


Audience Network, a w zasadzie Facebook Audience Network, to sieć reklamowa popularnego medium społecznościowego. Składa się ona z różnego rodzaju stron internetowych, aplikacji, które należą do podmiotów pozostających we współpracy z Facebookiem. Dzięki Audience Network we wszystkich tych miejscach, możliwe jest emitowane reklam, które pochodzą m.in. z Facebook Ads.

Rodzaje reklam w Audience Network

Za pośrednictwem Audience Network możesz skorzystać z różnego rodzaju reklam, które znane są także bezpośrednio z Facebook Ads. Najważniejsze jednak jest to, że za pomocą Audience Network, Twoje reklamy będą wyświetlane poza Facebookiem. Oznacza to, że użytkownicy Internetu, którzy nawet nie posiadają konta w tym medium społecznościowym, mogą zobaczyć Twoją reklamę. Jakiego rodzaju materiały reklamowe możesz wykorzystać?

  • Reklamy banerowe;
  • Reklamy natywne;
  • Reklamy wideo z nagrodą (reklamy w aplikacjach mobilnych, które należy obejrzeć, aby użytkownik mógł odebrać określoną nagrodę);
  • Przerywniki reklamowe.

Na jakich urządzeniach wyświetlają się reklamy z Audience Network?

Wykorzystując Audience Network masz szansę dotrzeć ze swoimi materiałami reklamowymi do pełnego zakresu użytkowników korzystających z Internetu. Oczywiście nie każdy typ reklamy jest przeznaczony dla wszystkich urządzeń, a tym samym do wszystkich użytkowników. Jakie typu reklamy mogą pojawić się w jakich środowiskach?

  • Aplikacje mobilne – banery, grafiki pełnoekranowe, wideo z nagrodą, wideo in-stream;
  • Mobilne strony www – banery, grafiki pełnoekranowe, wideo in-stream;
  • Komputery – banery, wideo in-stream;