Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Asystent Google?


Co to jest Asystent Google - Definicja


Asystent Google to inteligentne oprogramowanie od Google, które opiera się na komunikacji głosowej (wydajemy polecenie, otrzymujemy odpowiedź głosową od asystenta Google). Z aplikacji można korzystać na różnego rodzaju urządzeniach, jednak najczęściej jest on wykorzystywany tych wykorzystujących system operacyjny Android oraz iOS. 

Jak działa Asystent Google?

Asystent Google może także rozpoznać naszą komendę, gdy wpiszemy polecenie w aplikacji. Najczęściej jednak i najbardziej rozpoznawalną komendą jest “Ok Google”, która wybudza asystenta Google i możemy rozpocząć dalsze interakcje.

Asystent Google może wykonywać nasze polecenia (np. włączyć latarkę, zatrzymać odtwarzanie, zarządzać kalendarzem, ustawiać alarmy), wyszukiwać informacje w Google i prezentować wyniki wyszukiwania, korzystać z ofert e-sklepów, kontrolować inteligentne urządzenia domowe typu żarówki, zmywarki itp.

Czy możesz korzystać z Asystenta Google?

Jeśli nie masz zainstalowanego Asystenta Google na swoim telefonie, a chciałbyś się sam przekonać o jego funkcjonalnościach, możesz sprawdzić swoje urządzenie pod kątem parametrów. Jak podaje producent, do poprawnego działania Asystent Google potrzebuje:

  • System: Android 5.0, iOS 11, bądź nowsze;
  • Aplikacja Google: wersja 6.13 lub nowsza;
  • Wolne miejsce na dysku: przynajmniej 1 GB;
  • Zainstalowane Usługi Google Play
  • Rozdzielczość ekranu: przynajmniej 720p.