Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Architektura Strony?


Co to jest Architektura Strony - Definicja


Architektura strony internetowej, to najogólniej mówiąc wszystko to co wpływa na jej organizację. Będzie się to przejawiać na poziomie odpowiedniego rozmieszczenia różnych informacji z punktu widzenia użytkownika. To dla niego tworzysz stronę, a zatem powinna być dla niego użyteczna. Architektura strony będzie dotyczyła także projektu strony, który powinien być dla użytkownika przystępny i umożliwiać mu korzystanie ze wszystkich funkcjonalności danej strony internetowej. 

Co składa się na dobrą architekturę strony?

Zaprojektować odpowiednią architekturę strony umożliwia znajomość zasad z kilku dziedzin. Wszystkie z nich odpowiadają za poszczególne elementy stron, a mają za zadanie m.in. uatrakcyjniać strukturę strony dla użytkowników i sprawiać, że będzie ona dla nich użyteczna. Z czym warto się zapoznać na potrzeby dobrej architektury strony?

  • UX (User Experience), 
  • UI (User Interface),
  • IA (Information Architecture).

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią architekturę strony?

Zastanawiasz się nad tym, dlaczego dobrze zaprojektowana architektura strony jest ważna? Przede wszystkim, jest ona ważna dla użytkowników, a tym samym, także dla robotów wyszukiwarek. Posiadając odpowiednią architekturę strony internetowej, pośrednio pozytywnie wpływasz na pozycjonowanie strony internetowej.

Co więcej, jeśli zadbasz o architekturę strony www, użytkownicy będą mogli odnaleźć to czego szukają w zdecydowanie prostszy sposób. Zmniejszy to współczynnik odrzuceń dla Twojej strony, zwiększy ilość przeglądanych podstron podczas jednej sesji i wydłuży średni czas jej trwania. To już bezpośrednio prowadzi do korzystniejszej pozycji w rankingach Google.