Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Definicje / Co to jest Alexa Rank?


Co to jest Alexa Rank - Definicja


Alexa Rank (Alexa Traffic Rank) jest światowym systemem rankingowym, który przedstawia miliony różnych stron internetowych z całego świata, porządkując je pod kątem popularności. Ranking jest tworzony przez amerykański serwis alexa.com (który jest kontrolowany przez Amazon), jednak najważniejsze jest to, że nie skupia się on na użytkownikach ze Stanów Zjednoczonych, a bierze pod uwagę użytkowników z całego świata.

Jak oblicza się popularność stron w Alexa Rank?

W Alexa Rank strony są uporządkowane pod kątem ich szacunkowej popularności. Do jej wyliczenia algorytm Alexa Rank bierze pod uwagę średnią liczbę unikalnych użytkowników strony każdego dnia, razem z ilością odsłon strony z ostatnich 3 miesięcy. 

Skąd Alexa dysponuje takimi danymi? Zbierane są one na podstawie ruchu użytkowników, którzy wykorzystują rozszerzenia do przeglądarek internetowych, mogą to być Alexa Toolbar, Alexa Traffic Rank itp.

Jak można sprawdzić Alexa Rank dla własnej strony?

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jakie miejsce w rankingu Alexy zajmuje Twoja strona internetowa, możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że przejdziesz na stronę Alexy, wybierzesz oficjalne narzędzie analityczne, wprowadzisz adres strony www i wciśniesz “Enter.

Zostanie wyświetlona analiza strony, której adres wprowadziłeś. W jednym z okienek z danymi statystycznymi znajdziesz informacje “This site ranks” z miejscem strony w Alexa Rank. Narzędzie dostępne jest pod adresem: https://www.alexa.com/siteinfo