Kategorie: Pozycjonowanie / Google Ads / Marketing / Narzędzia dla firm / Content Marketing / Social Media / WordPress

VD / Blog / Pozycjonowanie / Barnacle SEO – co to jest?


Barnacle SEO – co to jest?10 grudnia 2021 (Zaktualizowano: 3 stycznia 2023) 6-8 min. czytania

Działania z zakresu pozycjonowania stron internetowych, mają to do siebie, że nie są monotematyczne. Nie ma sytuacji zero-jedynkowych, które w każdym przypadku sprawdzą się tak samo dobrze. Z tego względu warto znać jak najwięcej możliwości, aby dopasować najlepszą strategię SEO do swojej sytuacji. Barnacle SEO jest właśnie jednym z nieoczywistych sposobów na budowanie wysokiej pozycji w Google.

Czym jest Barnacle SEO?

Barnacle SEO to strategia pozycjonowania strony internetowej, która polega na wykorzystaniu do tego innej, silniejszej witryny. Brzmi dość dziwnie? W bardziej obrazowy sposób, można powiedzieć, że strona, która wykorzystuje barnacle SEO, będzie szukała punktów zaczepienia na witrynach, które już osiągnęły wysokie pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Jak to można zrobić?

Za pomocą różnego rodzaju wzmianek, linków przekierowujących na naszą stronę, komentarzy itp. Innymi słowy, musimy dać się zauważyć odbiorcom w serwisach, które mają wysokie pozycję i docierają do większej ilości użytkowników, niż Twoja strona internetowa. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów wykorzystania barnacle SEO.


Pozycjonowanie stron ⇒ sprawdź, jak pomożemy Ci zwiększyć liczbę zapytań dzięki Google.

Poproś o ofertę na współpracę →

lub zadzwoń: tel. 515 280 209

Jak można wykorzystać barnacle SEO?

Przede wszystkim (jeśli już tego nie zrobiłeś) musimy sprawdzić naszą branżę. W tym celu warto wpisywać interesujące Cię frazy kluczowe w wyszukiwarkę i sprawdzać jakie strony internetowe znajdują się na szczycie wyników wyszukiwań. Jeśli dana witryna ciągle się powtarza, masz swoją odpowiedź. Teraz zastanówmy się co możesz faktycznie zrobić, aby wykorzystać barnacle SEO.

  • Komentarze – to chyba najprostszy sposób. Nie chodzi tutaj o spamowanie na każdej możliwej stronie tysiącami linków. To by było niegrzeczne, a co bardziej istotne nie byłoby skuteczne. W komentarzach wyrażaj swoją eksperckość, zachęcaj do dyskutowania, a odbiorcy na pewno to zauważą. W ten sposób wzbudzisz ich ciekawość i pozwolisz im na odnalezienie Twojej strony. Oczywiście w komentarzach używaj nazwy marki, np. w nicku.
  • Artykuły sponsorowane – chociaż to rozwiązanie wymaga już pewnych środków finansowych, to jest to również skuteczne. Najlepiej jest opłacić artykuł, który będzie reklamował Twoją markę i zachęcał do odwiedzenia strony. Jeśli zrobi to silna witryna, która zajmuje najwyższe miejsca w rankingach Google, na pewno przyniesie to efekty.
  • Posty gościnne – można powiedzieć, że ma on zbliżone zadanie do artykułu sponsorowanego. Często duże serwisy internetowe publikują posty gościnne mniej znanych autorów, jeśli tworzony przez nich content je zainteresuje. Jeśli piszesz dobre teksty, to jest to szansa na wykorzystanie barnacle SEO, ponieważ w postach gościnnych będzie podana informacja o autorze wpisu.
  • “Własne życie” treści – w zależności od formy publikowanych przez Ciebie treści, mają one większe lub mniejsze szanse, aby zaczęły żyć własnym życiem. Co to znaczy? Piękno Internetu polega m.in. na łatwości dzielenia się informacjami. Jeśli Twój content będzie atrakcyjny, to największe firmy o nim usłyszą i same mogą go wykorzystać podając Ciebie jako autora. Warto to przemyśleć.
Przeczytaj również  Jak napisać stronę "o nas" lub "o firmie"?

To oczywiście przykładowe sposoby na wykorzystanie barnacle SEO w praktyce. W ten sposób wiecie już z czym to tajemniczo brzmiące słowo się wiąże. Jednak należy pamiętać, że “nie wszystko złoto, co się świeci”.

Barnacle SEO – przepis na sukces?

Barnacle SEO oczywiście może być skuteczną metodą na pozycjonowanie Twojej strony internetowej, jednak wszystko zależy od naszej konkretnej sytuacji. Co więcej, warto zaznaczyć, że chociażby wspomniane wyżej działania, będą wymagały od nas sporej ilości czasu. 

Warto jeszcze zauważyć, że pojawienie się nawet dużej ilości linków do Twojej witryny, na dużo większych i mocniejszych stronach, nie gwarantuje ich klikalności. To jak będą one rozmieszczone na stronie, a także to czy użytkownicy będą nimi zainteresowani, nie jest gwarantowane. Dlatego należy pamiętać, że wybranie jakiejś strategii SEO na ślepo, nie jest najlepszym pomysłem.

Przeczytaj również  Tworzenie zaplecza SEO - Pozycjonowanie

Podsumowanie

Barnacle SEO jest strategią pozycjonowania strony internetowej, która polega na wykorzystaniu potencjału silniejszych witryn. Można to robić na wiele sposobów, a przykładowymi mogą być np. artykuły sponsorowane, umieszczanie komentarzy itp. To czy barnacle SEO sprawdzi się w naszym przypadku, zależy tylko od naszej sytuacji. 

Co więcej, Internet ma to do siebie, że nigdy nie zapomina. A w barnacle SEO, bardzo łatwo jest popełnić błąd i w wyniku tego, zaczniemy po prostu spamować największe witryny w naszej branży, co niekoniecznie może być dobrze odebrane. Dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań z zakresu SEO, warto jest się skonsultować ze specjalistą.


Dodaj coś od siebie i zostaw komentarz na temat "Co to jest Barnacle SEO?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *